Підготовка до іспитів
Курси англійської
Імміграція
Тільки Telegram
Мова:

Рівні володіння

This image has an empty alt attribute; its file name is urovnevyye-programmy-po-angliyskomu-yazyku-new.jpg

Діюча європейська система освіти передбачає використання багаторівневих програм вивчення мов. Резолюція Європейського Союзу рекомендує для викладання та оцінки рівня володіння мовами використовувати Common European Framework of Reference (CEFR) – систему, що може бути застосована до будь-якої мови. Компетентні мовні курси використовують рівні англійської CEFR для навчання слухачів.

Методика передбачає поділ учнів на шість груп, в залежності від рівня знань та навичок володіння мовою. CEFR пропонує три категорії градації: 

  • Basic User (A)
  • Independent User (B)
  • Proficient User (C).

Рівні англійської мови починаються з початкових знань та закінчуються вільним володінням.

Категорія перша (А)

Ця категорія поділяється на два рівні: Breakthrough & Beginner (A1) и Waystage of Elementary (A2).

Категорія А передбачає володіння мовою на елементарному (початковому) рівні. Вивчення англійської на рівні А1 починається з самого початку – з абетки, запам’ятовування розповсюджених слів та формування простих речень.

Після закінчення курсу його слухач може спілкуватися простими фразами, підтримувати нескладну розмову, розповідати про себе, представляти своїх друзів. При цьому, він буде в змозі зрозуміти, чого від нього хоче співбесідник, якщо той вимовлятиме знайомі фрази чітко та повільно.

Рівень А2 потребує від слухача більшої компетенції. Словниковий запас значно збільшується, особа може говорити на елементарні побутові теми. У розмові слухач використовує знайомі та такі, що часто використовуються, вислови. В процесі навчання англійській мові акцент робиться на поповненні словникового запасу, вивченні граматики та лексики.

Категорія друга (B)

Ця категорія також має два рівні, до яких висуваються певні вимоги.

  • Уроки англійської для рівня B1 – Pre-Intermediate & Intermediate – навчать чітко формувати речення та спілкуватися на розповсюджені теми. Слухач зможе спілкуватися у більшості ситуацій, що виникають на роботі, в процесі навчання та під час дозвілля, описувати свої плани на майбутнє, обговорювати теми, що його цікавлять.
  • Курси англійської для рівня B2 – Vantage & Upper Intermediate – зосередяться на поглибленому вивченні часових форм, розповсюджених ідіоматичних висловах тощо. Після навчання студент зможе вільно спілкуватися на конкретні або абстрактні теми, не матиме проблем з висловленням власної думки, буде здатен приймати участь у дискусіях, під час яких зможе чітко визначати переваги та недоліки тієї чи іншої проблеми. Читання текстів не буде викликати дискомфорту, так саме, як і розуміння прочитаного.

Категорія третя (С)

Третя категорія CEFR має два рівні:

  • Effective Operational Proficiency & Advanced (C1)
  • Mastery & Proficiency (C2).

Перший рівень потребує гарних знань та ефективної поглибленої підготовки. Цей рівень передбачає швидке усне мовлення, використання зворотів та ідіом, відсутність проблем у висловленні власної думки та необхідності підбирати слова. Професійні тематики не викликатимуть складнощів.

Досягти другого рівня (С2) допоможе якісне навчання англійській мові та власна впертість. Людина, що досягла зазначеного рівня, вільно говорить, пише, читає англійською, легко сприймає розмову. Цій особі по силах будь-які теми у межах її компетенції. Рівень С2 практично прирівнює слухача до носія мови.

Відмінності у рівнях

Для оцінювання рівня англійської використовується великий перелік критеріїв. Так, оцінюючі розмовну мову, визначають:

  • діапазон слів та словосполучень, що використовуються;
  • точність відповідей;
  • швидкість говоріння;
  • взаємодію зі співбесідником;
  • зв’язність мовлення.

Чим вище рівень англійської, тим менше проблем у формуванні та викладенні думок, підборі слів тощо.

Досягнення вищих рівнів

Для досягнення того чи іншого рівня володіння мовою за вищезазначеною шкалою потрібні великі старання та зосередженість. Почати швидко читати, писати та сприймати англійську за декілька годин, проведених на курсах, – неможливо.

Люди вивчають мову роками, аби почати більш-менш пристойно спілкуватися. Навіть викладачі постійно підвищують свою кваліфікацію, оскільки англійська мова не є «мертвою» мовою: вона розвивається, у ній з’являються нові слова та ідіоми.

Тим не менш, досягти рівня С2 можливо, якщо навчання буде довірено майстрам своєї справи. Їх можна знайти у спеціалізованих закладах, таких, як школа англійської мови Tower.