Імміграція до США
Імміграція до США: етапи для власників та керівників юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців
- Оренда (суборенда офісу у США) .
- Реєстрація підприємства у США.
- Написання бізнес-плану для підприємства
- Юридичні послуги (американські та українські юристи)
- Подання петиції (строк очікування 3-6 місяців)
- Видача візи L-1 на один рік
- Подання на подовження візи ще на 3 роки
- Громадянство США
Від $300 на місяць (площа та розташування не мають значення.
$1 000 – послуги американських юристів
$200 – збір штату, в якому реєструється підприємство
$500-800 (послуги американських маркетологів та економістів)
$5 300 за підготовку документів на отримання підприємницької візи L-1, збір доказів, що підтверджують реальну діяльність підприємця в Україні та обґрунтування необхідності присутності підприємця у США
$825 (прискорений розгляд, 15 днів – $1 225 додатково)
Результат – позитивне рішення офіцера або прохання надати додаткові документи
Докази здійснення підприємницької діяльності за поточний рік
При позитивному рішенні – подання на Green Card (ПМП)
5 років після отримання Green Card, з яких 3 роки перебування у США
Відомо, що США відносно закриті для іммігрантів, порівняно з Канадою та Австралією, проте, вони надають приголомшливу можливість підприємцям відкрити філіал своєї компанії в країні й отримати візу L-1, яка дозволяє власнику, якщо він переїздить до США для розвитку створеної компанії, або будь-якому співробітнику, який отримав посаду голови новоутвореної компанії, легально працювати в США впродовж року, а потім подовжити робочу підприємницьку візу ще на 3 роки.
Щойно уряд дозволить подовжити візу на 3 роки, необхідно терміново подавати документи на Грін Карту (документи на дозвіл на постійне місце проживання в США). Також, при отриманні однорічної візи, ви маєте можливість переїздити з сім’єю: з дружиною та дітьми віком до 21 року (вік повноліття в США, в Україні – 18). Їх візи краще отримати окремо, після того, як буде оформлена віза підприємця.
Нижче ви можете ознайомитись з детальним процесом імміграції через відкриття бізнесу у США, а саме з основними етапами й приблизними витратами для підприємця.
Поглянемо на головні питання, які виникають у читачів, які розглядають даний варіант переїзду до США.
Який бізнес відкрити?
Підприємство може бути зареєстровано в будь-якому штаті та займатися чим завгодно. Сфера діяльності не обов’язково має бути такою ж, як у Вашої компанії в Україні. Головне, щоб бізнес був реальним, а не фіктивним, тобто, спеціально створеним для отримання візи у США. Бізнес має працювати в Україні, як мінімум, рік, стільки ж часу Ви маєте ним володіти або бути працівником, якщо бажаєте переїхати за кордон, відкрити та розвивати новий бізнес.
Чи реалістична моя ідея відкриття бізнесу?
Як правило, метою імміграційного інспектора є перевірка підприємницької діяльності людини, яка подає заяву на отримання візи, реальності існування компанії (чи працювала вона й отримувала легальні прибутки), наявності ознак фіктивності. В цілому, інспектор не володіє бездоганними економічними та маркетинговими знаннями, аби в повній мірі оцінити успіх Вашого підприємства й приймати рішення на основі таких висновків. Варто зазначити, що бізнес-план, підготовлений нашими американськими спеціалістами, буде реалістичним та повністю окреслить потреби ринку та Ваше місце в ньому.
Чи потрібно проводити аудит мого підприємства?
В цьому немає потреби. Коли ми говоримо про діяльність підприємства в Україні, ми розуміємо, що бізнес мав отримувати прибутки та нести витрати. Але не обов’язково для підтвердження цього замовляти аудит у спеціальній фірмі. Необхідно тільки подати річні/квартальні звіти отриманих прибутків для фізичних осіб – підприємців, платників єдиного податку, або декларації про прибуток юридичних осіб. Також можна надати інші документи, які доводять самостійність бізнесу: прибуткові касові ордери, записи у книзі доходів та витрат, банківські платежі тощо.
Яку суму необхідно мати, і чи потрібно показати, що вона є на рахунку?
Аби підтвердити Вашу самостійність (точніше самостійність Вашого підприємства) достатньо тих документів, які ми перерахували у відповіді на попереднє запитання. Надавати виписку з рахунку про наявність необхідної суми на ньому – не потрібно. Тож тепер, ми відповімо на питання про кількість грошей, необхідних для відкриття бізнесу у США. Якщо Ви володієте клінінговою компанією, яка буде винаймати персонал та обладнання для прибирання, а сама тільки шукатиме клієнтів та надаватиме послуги, достатнім буде прибуток за весь час існування у розмірі 20000-30000 доларів в Україні. Якщо Ви прагнете відкрити будівельну компанію для побудови багатоповерхових будівель – навіть мільйона доларів буде замало. Таким чином, все залежить від виду діяльності, який ви плануєте відкрити у США. Слід ще раз зазначити, що вид діяльності у США може не співпадати з бізнесом, яким Ви займаєтесь в Україні.
Що необхідно показати за рік діяльності у США, аби мені подовжили візу ще на 3 роки і дозволили подати на Грін Карту?
Бажано показати хоча б мінімальний прибуток від тієї діяльності, під яку Вам надали підприємницьку візу. Якщо прибуток не вдалося отримати, покажіть понесені витрати, меморандуми взаєморозуміння, підписані з потенційними клієнтами та партнерами, рекламні матеріали, ліцензії, які вдалось отримати та освіту, яку Ви здобули для отримання ліцензії.