Підготовка до іспитів
Курси англійської
Імміграція
Тільки Telegram
Мова:

Освіта у США

Американська освітня система є однією з найкращих та найефективніших у світі. Вона гарантує якість, престиж та визнання у будь-якій країні. Система освіти є доволі складною та розроблена, виходячи з різних потреб студентів. Федеральний уряд ввів в дію суворі закони, що надають можливість кожній особі користуватися базовими знаннями, незалежно від фінансового стану людини. Після отримання вищої спеціальної освіти можна продовжити навчання та отримати магістерську чи докторську ступінь.

Дошкільна освіта у США

Перед отриманням початкової освіти американські діти у віці 3-х років можуть починати відвідувати дошкільний заклад чи дитячий садочок, хоча ця вимога не є обов’язковою.

Шкільна освіта у США

Шкільний навчальний рік починається у серпні чи вересні, відразу після літнього сезону. Навчання триває 12 років та включає у себе: початкову школу (перші 5 років), проміжні класи (з 6-го по 8-й) та середню школу, що поділяється на молодшу середню (класи з 7 по 9) та власне середню ( з 9-го по 12 класи). Оскільки окремі штати чи райони можуть встановлювати власні стандарти, неможливо чітко говорити про єдину систему шкільної освіти, відповідно до якої проміжній та молодшій середній школі відповідають певні класи. Усі основні предмети вивчаються у початковій школі. За виключенням таких навчальних дисциплін, як фізкультура, бібліотека, музика та мистецтво, уроки проводяться у класних кімнатах. Учбова програма визначається у кожному районі індивідуально.

До переліку обов’язкових шкільних предметів відносяться

  • Наука (хімія та фізика, біологія).
  • Математика (алгебра, геометрія, попереднє обчислення, статистика та обчислення).
  • Англійська (література, гуманітарні науки, твір, усне мовлення тощо).
  • Соціальні науки (історія, уряд та економіка).
  • Фізичне виховання (не менше 1 року).

Факультативні дисципліни включають:

  • Комп’ютерні знання (обробка текстів, програмування та графічний дизайн).
  • Легку атлетику.
  • Професійну та технічну освіту (сільське господарство та сільськогосподарські науки, бізнес та маркетинг, технічну освіту тощо).
  • Театральне та образотворче мистецтво (хоровий спів, оркестр, драма, гончарство, фотографія, танці).
  • Іноземні мови (іспанська, французька, китайська, латина, грецька, німецька, італійська, арабська, японська).
  • Учбовий курс молодших офіцерів запасу.

Додаткові курси у США

Велика кількість середніх шкіл пропонує поглиблені курси (АР) або курси міжнародного ступеню бакалавра (IB). До їх складу входить більш складна учбова програма, а самі курси розглядаються як еквівалент першого року навчання у коледжі. Пройти ці курси можна у 9-му,11-му чи 12-му класах середньої школи. Результати навчання на курсах враховуються при вступі до вищих навчальних закладів. Також у Сполучених Штатах розповсюдженим є домашнє навчання. Батьки обирають його для своїх дітей, виходячи з моральних чи релігійних міркувань.

Шкала оцінювання

  • Успішність дітей є об’єктом систематичного оцінювання, результати якого анонсуються у вигляді балів. Ці бали потім заносяться до табелю успішності, що видається кожному студенту.
  • Кожен бал являє собою ступінь оцінки чи відсоткове відношення. Зазвичай, якщо учень демонструє найкращу успішність, він отримує оцінку A+. В США складають такі стандартні тести та іспити, як Ріджентс (Нью-Йорк), флоридський тест на розуміння (FCAT), массачусетська загальна система оцінок (MCAS) тощо. Ці тести та іспити мають продемонструвати, що діти досягли хоча б мінімального рівня розуміння. Тести складають у 11 класі. Дітям, що не справляються із навчальною програмою або не встигають, надається додаткова допомога у вигляді літніх шкіл – це передбачено програмою ‘No Child Left Behind’ (Жодної відстаючої дитини).
  • Американська освітня система надає особливого значення позакласним заходам, таким, як спортивні події, тренування та різноманітні змагання.
  • У США також враховують потреби у здобутті освіти дітьми з обмеженими можливостями: їм надається безкоштовна та належна загальна освіта, відповідно до федерального закону про освіту для осіб з обмеженими можливостями (IDEA).

Університетська освіта у США

  • Після завершення середньої спеціальної освіти, студенти можуть продовжити навчання в університеті. Після закінчення перших чотирьох років навчання у ВНЗ вони отримують ступінь бакалавра. Далі можна продовжити навчання у аспірантурі та отримати ступінь магістра. Наступною йде програма докторантури та наукового співробітника, для тих студентів, що бажають поглибити свої знання у конкретному предметі.
  • Зарахування до університету залежить від різноманітних факторів, таких, як курс навчання у середній школі, середній шкільний бал (GPA), участь у позакласних заходах, оцінки з іспитів SAT або ACT, твору для вступу до коледжу та індивідуального інтерв’ю (за бажанням).
  • Студенти можуть отримати професійну освіту у сфері правознавства, медицини, фармакології, стоматології тощо або після отримання післяшкільної спеціальної освіти, або після закінчення ВНЗ (залежно від програми). Зарахування на курси до аспірантури, знов-таки, залежить від результатів стандартизованих вступних тестів, таких, як тест для вступу до магістратури (GRE), тест для вступу до медичного коледжу (MCAT), тест для вступу на юридичний факультет (LSAT) тощо.

Вартість та фінансування навчання у США

Розмір оплати за навчання залежить від обраного вами курсу. Фінансування для шкіл, що надають повну середню освіту (k-12 schools) теж є різним, проте, в цілому, 8.5% коштів для системи державних шкіл надається федеральним урядом, в той час, як решта розподіляється між урядом штату (48.7%) та органом місцевого самоврядування (42.8%).

Відео Топ-25 STEM фахів у США