Імміграція до Канади
Основна трійка країн, до яких найчастіше емігрують люди з різних причин, представлена Канадою, Америкою та Австралією. Імміграція до Канади – це зручний спосіб отримати усе найкраще від життя: соціальну захищеність, чудову екологію, престижні та такі, що зарекомендували себе тільки з найкращого боку, навчальні заклади, великі можливості, які відкриваються для професіоналів своєї справи. Канадці вкрай бережливо ставляться до природи та її дарів, тому нам не має жодного сенсу розповідати вам про чисту екологію цієї країни. Рівнем доходів «країна кленів» поступається лише Швейцарії, США та Німеччині, проте, перевершує американців за тривалістю життя, а японців – за рівнем освіти. Соціальне забезпечення у Канаді знаходиться на гідному рівні. Урядом розроблені різноманітні програми, що дозволяють як мешканцям країни, так і прибулим особам, у тому числі, і біженцям, відчувати повну соціальну захищеність та державну підтримку. Кожен для себе визначає програму, за якою можна виїхати до Канади: чи то робота, чи то навчання, чи то підприємництво (інвестиції).
Оцініть свої шанси
Найперше, що потрібно зробити – проаналізувати свої перспективи на в’їзд до Канади. Існують певні критерії, за якими оцінюють кожного кандидата, та кількість балів, що особа має набрати, аби отримати дозвіл на імміграцію. Особлива увага при оцінці шансів (а візу можна отримати, набравши від 67 до 100 балів) звертають на:
- освіту: враховується повна освіта, підтверджена дипломом (сертифікатом) та отриманий кваліфікаційний ступінь. Тобто, студент повинен був бути присутнім на заняттях не менше, ніж 15 годин на тиждень (максимум 15 балів);
- роботу: за спеціальністю, що є у списку професій на імміграцію, потрібно пропрацювати щонайменше один рік протягом останніх десяти років, при цьому зазначені у списку функціональні обов’язки за спеціальністю мають повністю відповідати тим, що виконувались вами під час роботи (21 бал);
- знання іноземних мов. У Канаді державними мовами є англійська та французька. Імміграційні органи цікавить ступінь володіння вами навичками з говоріння (на розмовному рівні), читання, письма та сприйняття мови на слух. Якщо одну із вище перелічених двох мов ви знаєте краще, то бажано зазначати саме її для проведення оцінки (найвищий бал за цим критерієм – 24);
- вік. Найбільш оптимальній вік – 21 – 49 років (найвищий бал — 10). Якщо вам ще не виповнилося 21, або вже є 49, з вас будуть знімати по 2 бали за кожен рік, якого не вистачає, або який є зайвим;
- наявність виклику на роботу. Крім офіційного, інші запрошення не розглядаються. Робота має бути на постійній основі. До запрошення на роботу прирівнюється також робота за тимчасовою робочою візою (максимум 10 балів);
- решта факторів (найбільше тут можна набрати 10 балів) є додатковими, проте, без сумніву, такими, що позитивно впливають на отримання дозволу на імміграцію до Канади. Це – перебування у зареєстрованому шлюбі (спільне проживання із партнером), наявність близьких родичів (батьків, дітей, онуків, бабусь чи дідусів, рідних дідьків чи тіток), які визнані іммігрантами або громадянами Канади. Крім того, вам може допомогти освіта партнера з подружжя або цивільного партнера, так само, як і ваше навчання.
Після того, як ви набрали певну кількість балів, складаються тести на знання мови (англійської чи французької). Наступний крок – заповнення певних форм із зазначенням у них контактних даних та усієї інформації, що має відношення до нарахування балів. Певні форми заповнюються окремо на кожного члена родини, якщо вони теж емігрують. До всього цього додається закордонний паспорт, фото певних розмірів, оплата за обробку пакету документів.
Професійна імміграція до Канади є найбільш поширеною. Ви – майстер своєї справи, маєте чудові навички та суттєвий стаж роботи за спеціальністю? Країна кленів із задоволенням вас прийме.
Для кмітливих бізнесменів двері до Канади завжди відкриті. Країна з радістю зустріне освічених підприємців, впевнених та наполегливих вкладників, приватних підприємців (значущі вкладення у фермерство, мистецтво, спорт).
Якщо для початку ви просто маєте намір попередньо відвідати Канаду, полегшить отримання туристичної візи ситуація, коли ваші близькі родичі мешкають у Канаді та можуть виступити у ролі вашого поручителя. У цьому випадку вони мають засвідчити розмір своїх постійних доходів та сплачених з них податків і надати гарантію щодо того, що, у разі необхідності, зможуть фінансово вам допомогти. Ви, зі свого боку, повинні бути працевлаштовані у рідній країні та мати стабільний дохід.
Зацікавленість у спеціалістах
Найбільш прийнятною та такою, що має мінімальні ризики, є студентська віза. По закінченні навчання у вас є чудовий шанс залишитися жити та працювати у Канаді. Ще під час навчання студенти можуть працювати (обмежену кількість годин під час учбового процесу, а на канікулах – повний день), тому, після випуску із закладу вищої освіти влаштуватися на роботу не дуже важко. Враховуючи, що країна кленового листя потребує спеціалістів високого класу та створює усі умови для їх залучення, еміграція до Канади є більш, ніж просто вигідною справою.