Підготовка до іспитів
Курси англійської
Імміграція
Тільки Telegram
Мова:

TAFE

Розташування: Австралія
Рік заснування: 1895
Тип: Державний
Кількість студентів: 500 000
Мова навчання: англійська
Початок навчання: березень, липень, листопад

Technical and Further Education (TAFE) – це об’єднання технічних навчальних закладів Австралії. У межах державної програми навчання тут можна отримати професійну освіту чи закінчити кваліфікаційні курси.

Навчання у коледжах TAFE має практичну спрямованість. В цих закладах студентів вчать конкретній професії, за якою вони в подальшому зможуть працювати. Заняття проводяться англійською мовою.

Форма та напрями навчання

Навчальні заклади, що входять до складу Technical and Further Education, пропонують денне, заочне та дистанційне навчання. Для студентів з інших країн передбачена денна форма навчання. Інтенсивність навчальної програми, у середньому, становить 20 годин на тиждень.

Заклад пропонує наступні напрями навчання:

 • cоціальні послуги;
 • інформаційні технології;
 • краса та здоров’я;
 • фінанси;
 • дизайн;
 • менеджмент та управління персоналом;
 • будівництво;
 • гостинність (готельний бізнес);
 • машинобудування;
 • туризм.

До коледжів можуть вступити випускники шкіл, а також особи, які працюють і бажають підвищити рівень власної кваліфікації, отримати документальне підтвердження набутих навичок.

Особливістю австралійських коледжів є те, що їхні студенти можуть без екзаменів переходити з однієї програми на іншу. Наприклад, можна поступити на мовні курси коледжу, після чого перевестися на професійну програму, що призначена для отримання сертифікату II ступеню, далі - сертифікатів II,III,IV ступенів.

Тих, хто бажає вчитися далі, очікує програма, що веде до отримання диплому, а після того – ступеню бакалавра. При цьому існує можливість перевестися на другий або навіть третій курс університету-партнера коледжу. Це один з ефективних шляхів вступу до університету. Багато коледжів не тільки мають відповідні угоди з цими вищими навчальними закладами, але й у певних випадках базуються на території їх кампусів.

Навчання у TAFE суттєво відрізняється від навчання у середній школі чи університеті. На відміну від університетів, що пропонують курси з навчання широкому колу освітніх та прикладних дисциплін, TAFE пропонує навчання конкретній професії. Вірогідність працевлаштування випускників TAFE  практично наближена до 100%.

В Австралії існує близько 90 навчальних закладів, до яких вступають вчитися і підлітки-випускники шкіл, і дорослі люди, які вже мають роботу.

Особливість програм навчання в Австралії полягає у кредитно-модульній системі. Це – своєрідна накопичувальна система оцінювання знань, що дозволяє студентам переходити з однієї програми на іншу без екзаменів, просто набираючи необхідну кількість «кредитів». Вступних іспитів також немає. Рішення про зарахування студента приймається на підставі поданого пакету документів.

Навчальні заклади TAFE пропонують різнорівневі освітні модулі. Студенти можуть самостійно визначатися, який рівень володіння навичками у певній кваліфікації їм потрібен.

Сертифікат I–IV ступеню

— в процесі навчання студент засвоює стандартні навички професії, за якою планує працювати у майбутньому. Одним з головних методів, що застосовується під час навчання, є робота у команді, а також вдосконалення рівня власної грамотності. Тривалість навчання на цьому модулі становить шість-вісімнадцять місяців. Сертифікати I–IV ступенів дозволяють їх власникам працювати за набутою спеціальністю на посадах нижчого рівня (перукар, тесляр, помічник менеджера тощо).

Диплом TAFE

відкриває великі перспективи для випускника. Володар такого диплому має право обіймати посаду спеціаліста середнього рівня, зокрема, йому дозволено працювати офісним клерком або молодшим спеціалістом на підприємстві. Курс навчання за даною програмою триває, в середньому, 1-2 роки..

Диплом просунутого рівня (Advanced diploma).

Закінчивши навчання за цією поглибленою програмою у будь-якому з закладів TAFE, студенти стають кваліфікованими спеціалістами, що мають документально підтверджені знання та практичні вміння доволі високого рівня з наступних дисциплін:
 • інженерне проєктування;
 • інформаційні технології;
 • готельний менеджмент;
 • бухгалтерський облік та фінанси.

У деяких коледжах TAFE  студентам пропонують додатково засвоїти програми підготовки з пілотування гвинтокрила, а також програми з підготовки спеціалістів за цілою низкою інших цікавих спеціальностей. Якщо студент прагне отримати диплом просунутого рівня, варто налаштуватися на навчання, що триватиме від 1,5 до 2,5 років.

  Ступінь асоціата, бакалавра та магістра.

  В деяких коледжах TAFE слухачі можуть не просто пройти курси практичного застосування професійних навичок, але й вивчити низку програм, метою та кінцевим результатом яких є отримання вищої освіти.
 • Для отримання ступеню асоціата студент повинен провчитися в коледжі два роки. Як свідчить практика, студенти після присвоєння ним зазначеного освітнього ступеню продовжують навчання у коледжі TAFE чи в університеті.
 • Диплом бакалавра від навчального закладу TAFE студенти можуть отримати після 3-4 років навчання в межах обраної ними програми.
 • Магістерський ступінь присвоюють тим студентам, які після отримання диплому бакалавра продовжують навчання за обраною кваліфікацією ще протягом двох років.

У TAFE немає власної резиденції, проте студенти можуть обрати один з варіантів, що наведені нижче:

 • оренда квартири чи кімнати;
 • проживання у приймаючій родині.

Назва програми Вартість
Програми професійної освіти та дипломні програми від 9 000 AUD на рік
Програми вищої освіти від 18 000 AUD на рік