Підготовка до іспитів
Курси англійської
Імміграція
Тільки Telegram
Мова:

Бізнес-імміграція до Канади

Сьогоднішній економічний рівень Канади – це результат підприємницького хисту колоністів, які, багато років тому на новому місці зуміли досягти успіху і побудувати нові суспільства, розвинути інфраструктуру, запровадити інновації. Винахідливі ідеї і важка праця зумовили процвітання американського і канадського товариств. Саме тому канадський уряд і сьогодні надзвичайно позитивно ставиться до наміру іноземних підприємців відкрити бізнес у Канаді, інвестуючи у місцеву економіку і створюючи нові робочі місця.

Метою канадської програми бізнес-імміграції є сприяння розвитку економіки Канади та збільшення рівня зайнятості населення через залучення інвесторів, підприємців та інноваційних технологій. Канадська програма бізнес-імміграції також спрямована на розвиток нових комерційних можливостей і поліпшення доступу до зростаючих зарубіжних ринків, вітаючи людей, які знайомі з цими ринками і їх особливими вимогами та звичаями.

Програми імміграції для інвесторів призначені для людей, в яких у наявності є власний капітал, який вони готові інвестувати в канадську економіку в обмін на отримання канадського резидентства.

Слід зазначити, що готуватися до процедури подачі документів на дану програму варто дуже заздалегідь, адже на кожному етапі цього процесу буде необхідно подавати безліч різних даних про себе і про бізнес, включаючи анкети, спеціально розроблений бізнес-план, дослідження ринку праці Канади та інші. Також дуже важливо правильно підготуватися до обов’язкового інтерв’ю.

Глобально, весь процес бізнес-імміграції можна розділити на етапи, які будуть дещо відрізнятися в залежності від провінції, але в цілому є такими:

Перший етап

  • Підготовка документів      
  • Підготовка заяви про намір іммігрувати – онлайн реєстрація анкети EOI (Expression of Interest)      
  • Отримання запрошення і подача онлайн анкети      
  • Платіж за подачу заявки 3 500 канадських доларів.      
  • Підписання документа під назвою “Performance Agreement” – це угоди про реалізацію бізнесу з описом зобов’язань, які необхідно взяти на себе, щоб інвестувати у бізнес і створити робочі місця у провінції.      

Другий етап

  • Видача тимчасового дозволу на роботу (до прибуття)      
  • Створення бізнесу (після прибуття)      
  • Якщо всі зобов’язання, передбачені в угоді – виконані, то надається право на подачу на постійне місце проживання.      

Онтаріо. Основна інформація про підприємницьку програму.

Вимоги до досвіду роботи для підприємця-заявника такі: за останні 60 місяців (до дати подачі документів) ви повинні мати досвід роботи в бізнесі не менше 24 місяців; ви повинні бути власником бізнесу або його виконавчим директором. Як власник бізнесу, ви повинні відігравати активну роль в його управлінні і володіти принаймні однією третиною цього бізнесу; а як виконавчий директор, ви повинні займати керівні посади в бізнесі.

Вимоги до особистих активів підприємця-заявника такі: якщо бізнес буде розташований в межах району Великого Торонто (міста Торонто і Дарем, Халтон, Йорк) мінімальний капітал повинен становити 800 000 канадських доларів. Якщо за межами району Великого Торонто, то 400 000 канадських доларів. Якщо запропонований вами бізнес відноситься до сектору інформаційно-комунікаційних технологій / цифрового зв’язку, то, незалежно від місця розташування, ви повинні мати 400 000 канадських доларів. Вимоги ж до особистих інвестицій в бізнес Онтаріо такі: якщо бізнес буде розташований в районі Великого Торонто, то ви повинні мати мінімальні особисті інвестиції в розмірі 600 000 канадських доларів і контролювати не менше однієї третини капіталу в бізнесі. Якщо за межами району Великого Торонто — ви повинні зробити мінімальні особисті інвестиції в розмірі 200 000 канадських доларів і контролювати не менше однієї третини капіталу в бізнесі. Якщо бізнес відноситься до сектору інформаційних і комунікаційних технологій / цифрових комунікацій, то, незалежно від місця розташування, ви повинні зробити мінімальні особисті інвестиції в розмірі 200 000 канадських доларів і контролювати не менше однієї третини капіталу компанії.

Крім вищевказаних вимог, існують також певні вимоги щодо створення робочих місць, а саме: якщо бізнес буде розташований в районі Великого Торонто, ви повинні створити як мінімум два постійних робочих місця для канадських громадян або постійних жителів Канади. Якщо підприємство буде знаходитися за межами району Великого Торонто або в секторі інформаційних та комунікаційних технологій або цифрових комунікацій, незалежно від місця розташування, ви повинні створити хоча б одне постійне робоче місце для громадянина Канади або постійного жителя. Робочі місця повинні бути створені протягом перших 20 місяців з моменту створення або придбання бізнесу, повинні заповнюватися безперервно протягом не менше 10 місяців і повинні оплачуватися на рівні середньої заробітної плати.

Якщо ви плануєте придбати існуючий бізнес, то ви повинні здійснити як мінімум один візит до Онтаріо, пов’язаний з бізнесом, протягом 12 місяців з дати реєстрації заявки. Також бізнес, який  купується, повинен був безупинно працювати з одним і тим же власником протягом попередніх 60 місяців; право власності на бізнес має бути повністю передано заявнику або діловому партнерові; ви повинні використовувати не менше 10% своїх особистих інвестицій для поліпшення або розширення бізнесу в Онтаріо; ви повинні зберегти всіх постійних штатних співробітників, які працювали в бізнесі до передачі права власності.

Після прибуття в Канаду заявнику надається 20 місяців, щоб реалізувати свій бізнес-план і представити остаточний звіт і, якщо бізнес відповідає всім вимогам, необхідно надати документацію, щоб департамент по імміграції міг переконатися, що ви маєте право на висунення на постійне проживання.

Британська Колумбія. Основна інформація про підприємницьку програму.

Якщо ж ви хочете іммігрувати до Британської Колумбії і готові інвестувати \ активно управляти бізнесом, що діє тут, то ви також можете претендувати на участь в програмі імміграції для підприємців. Щоб пройти відбір, ви повинні: мати особистий капітал не менше 600 000 канадських доларів і продемонструвати досвід управління бізнесом.

Основні вимоги до особистих інвестицій в бізнес Британської Колумбії: створити новий бізнес або придбати і поліпшити існуючий бізнес; вкласти в бізнес не менше 200 000 канадських доларів; створити хоча б одне нове постійне робоче місце для канадського громадянина або резидента.

Вимоги до бізнесу такі: після отримання дворічного дозволу на роботу, ви повинні прибути в провінцію протягом 12 місяців від дати листа-підтвердження. Як тільки ви прибудете в провінцію з дозволом на роботу, у вас буде до 20 місяців для реалізації вашого бізнес-плану, активного управління бізнесом і задоволення всіх очікувань щодо продуктивності, зазначених у Вашому бізнес-плані.