Підготовка до іспитів
Курси англійської
Імміграція
Тільки Telegram
Мова:

Середня освіта у Австралії

Австралія – мальовнича держава-континент, відома не тільки унікальним тваринним світом та своєрідною природою, а й тим, що це одна з найбільш безпечних та спокійних країн світу. Помірна вартість проживання, високі доходи громадян, практично нульова злочинність – все це виглядає дуже привабливо. Однак чи можна в цьому земному раю розраховувати на якісну середню освіту?

Австралійська система освіти досить надійна, саме тому, близько 5% школярів в Австралії – іноземці. Австралійська середня освіта і за структурою, і за змістом є типовою для усіх розвинених країн. Це означає, що по закінченні австралійської школи абітурієнт без особливих зусиль зможе навчатися в університетах будь-якій країни світу. Щоправда, Австралія складається з 6 штатів, материкових та зовнішніх  територій, тобто, організація середньої освіти у різних штатах неоднакова – це варто враховувати. Проте, принцип поступовості освіти не скасовано.

Модель шкільної освіти в Австралії

Для отримання середньої освіти в Австралії  учні відвідують початкову, а потім середню школу. Остання може мати назву Secondary School, Middle School, High School, а  також коледж. Далі молодь вступає до вищого, або до середнього  спеціального учбового закладу.

Середня освіта в австралійців суворо контролюється державою. Місцева влада визначає організацію навчального процесу, а з боку уряду йде загальний нагляд, а також надається фінансування. Кожен навчальний заклад зобов’язаний отримати державну акредитацію, інакше йому не дозволять працювати.

Більшу частину учбових закладів – близько 70-71% – складають державні школи. У разі, якщо вам пощастило отримати австралійське громадянство, ваші діти можуть навчатися там безкоштовно. Також існують приватні незалежні і католицькі школи, платні для всіх. Перевага приватних і католицьких шкіл не в якості освіти, адже вона всюди досить висока, а надання пансіону: іноземним школярам надаються місця в гуртожитку, де вони мешкають під наглядом вихователів. Учнів середніх шкіл при необхідності поселяють в приймаючі сім’ї.

Навчальний рік триває з лютого до початку грудня. Ділиться учбовий процес на чверті, але тривалість канікул у кожній школі встановлюється за рішенням адміністрації.

Основні предмети, які викладають  в кожній школі, це:

 • англійська мова;
 • природничі науки (хімія, фізика, біологія);
 • загальні науки;
 • математика;
 • спорт.

Спорт є одним з головних предметів, адже австралійці цінують здоровий спосіб життя і мають добру спортивну форму. Футбол, плавання, крикет, баскетбол, теніс, легка атлетика, в приморських містах віндсерфінг – всім цим займаються цілий рік під відкритим небом,  адже теплий клімат дозволяє.

Програми австралійської середньо-спеціальній освіти

Австралійська система професійної освіти має назву Vocational Education and Training (VET). Навчатися в професійних коледжах можна стільки, скільки треба, перервавши навчальний процес на будь-якому етапі і отримавши, в залежності від пройденого рівня, диплом або сертифікат від I до IV ступенів. В середньому, найбільш низьку кваліфікацію отримують, після 8 – 18 місяців  навчання, в залежності від професії, а найбільш високу надають кваліфікованим фахівцям,  які пройшли навчання від 18 до 36 місяців. Після цього можна стати співробітником середньої ланки.

По закінченні навчання в коледжі можна вступити на II або III курс університету, якщо між ним і коледжем існують партнерські програми.

Також професійне навчання можна пройти в приватних закладах.

Переваги навчання в Австралії

Австралія приваблює студентів з усього світу, завдяки таким рисам, як:

 • навчання англійською, що дозволяє не вчити додаткові мови без необхідності;
 • високий рівень навчання;
 • сучасні технології і методики навчання на всіх рівнях;
 • великий вибір спеціальностей в професійних закладах;
 • дипломи, атестати і сертифікати, отримані в Австралії, приймаються та цінуються в усьому світі;
 • висока толерантність у ставленні до іноземців;
 • помірна вартість навчання – суттєво нижча, ніж у США чи Великобританії;
 • полегшена процедура імміграції для тих, хто отримує освіту в Австралії;
 • прекрасний клімат, охорону здоров’я, якість та безпека.