Середня освіта у Австралії
Австралія – мальовнича держава-континент, відома не тільки унікальним тваринним світом та своєрідною природою, а й тим, що це одна з найбільш безпечних та спокійних країн світу. Помірна вартість проживання, високі доходи громадян, практично нульова злочинність – все це виглядає дуже привабливо. Однак чи можна в цьому земному раю розраховувати на якісну середню освіту?
Австралійська система освіти досить надійна, саме тому, близько 5% школярів в Австралії – іноземці. Австралійська середня освіта і за структурою, і за змістом є типовою для усіх розвинених країн. Це означає, що по закінченні австралійської школи абітурієнт без особливих зусиль зможе навчатися в університетах будь-якій країни світу. Щоправда, Австралія складається з 6 штатів, материкових та зовнішніх територій, тобто, організація середньої освіти у різних штатах неоднакова – це варто враховувати. Проте, принцип поступовості освіти не скасовано.
Модель шкільної освіти в Австралії
Для отримання середньої освіти в Австралії учні відвідують початкову, а потім середню школу. Остання може мати назву Secondary School, Middle School, High School, а також коледж. Далі молодь вступає до вищого, або до середнього спеціального учбового закладу.
Середня освіта в австралійців суворо контролюється державою. Місцева влада визначає організацію навчального процесу, а з боку уряду йде загальний нагляд, а також надається фінансування. Кожен навчальний заклад зобов’язаний отримати державну акредитацію, інакше йому не дозволять працювати.
Більшу частину учбових закладів – близько 70-71% – складають державні школи. У разі, якщо вам пощастило отримати австралійське громадянство, ваші діти можуть навчатися там безкоштовно. Також існують приватні незалежні і католицькі школи, платні для всіх. Перевага приватних і католицьких шкіл не в якості освіти, адже вона всюди досить висока, а надання пансіону: іноземним школярам надаються місця в гуртожитку, де вони мешкають під наглядом вихователів. Учнів середніх шкіл при необхідності поселяють в приймаючі сім’ї.
Навчальний рік триває з лютого до початку грудня. Ділиться учбовий процес на чверті, але тривалість канікул у кожній школі встановлюється за рішенням адміністрації.
Основні предмети, які викладають в кожній школі, це:
- англійська мова;
- природничі науки (хімія, фізика, біологія);
- загальні науки;
- математика;
- спорт.
Спорт є одним з головних предметів, адже австралійці цінують здоровий спосіб життя і мають добру спортивну форму. Футбол, плавання, крикет, баскетбол, теніс, легка атлетика, в приморських містах віндсерфінг – всім цим займаються цілий рік під відкритим небом, адже теплий клімат дозволяє.
Програми австралійської середньо-спеціальній освіти
Австралійська система професійної освіти має назву Vocational Education and Training (VET). Навчатися в професійних коледжах можна стільки, скільки треба, перервавши навчальний процес на будь-якому етапі і отримавши, в залежності від пройденого рівня, диплом або сертифікат від I до IV ступенів. В середньому, найбільш низьку кваліфікацію отримують, після 8 – 18 місяців навчання, в залежності від професії, а найбільш високу надають кваліфікованим фахівцям, які пройшли навчання від 18 до 36 місяців. Після цього можна стати співробітником середньої ланки.
По закінченні навчання в коледжі можна вступити на II або III курс університету, якщо між ним і коледжем існують партнерські програми.
Також професійне навчання можна пройти в приватних закладах.
Переваги навчання в Австралії
Австралія приваблює студентів з усього світу, завдяки таким рисам, як:
- навчання англійською, що дозволяє не вчити додаткові мови без необхідності;
- високий рівень навчання;
- сучасні технології і методики навчання на всіх рівнях;
- великий вибір спеціальностей в професійних закладах;
- дипломи, атестати і сертифікати, отримані в Австралії, приймаються та цінуються в усьому світі;
- висока толерантність у ставленні до іноземців;
- помірна вартість навчання – суттєво нижча, ніж у США чи Великобританії;
- полегшена процедура імміграції для тих, хто отримує освіту в Австралії;
- прекрасний клімат, охорону здоров’я, якість та безпека.