Вища освіта у Швейцарії
Навчання у Швейцарії вважається елітним та престижним, а щасливий власник диплому, виданого ВНЗ цієї країни, може віднести себе до кола обраних. Навчання тут – зовсім не з дешевих за вартістю, адже, чого приховувати, преміум-сегмент не може бути занадто доступним, інакше, він не був би преміум-сегментом.
Країна готельного менеджменту
Швейцарія відома тим, що є батьківщиною готельної та туристичної галузей. Вважається, що найкращі традиції навчання готельному, ресторанному та туристичному менеджменту живуть саме тут. У цій країні знаходяться найгарніші старовинні кампуси бізнес-шкіл та шкіл готельного господарства, в яких навчали персонал для лідерів галузі ще більш, ніж сто років тому. Учбові заклади є як у німецькій, так і у французькій частині Швейцарії. При вступі до усіх цих закладів складають англійську, а потім ще й вчать французьку чи німецьку або обидві мови. Якщо студент, наприклад, має певні знання з французької, йому не обов’язково вступати до ВНЗ, що розташований у франкомовній частині країни. Навпаки, він може обрати ВНЗ у німецькій частині, вчити німецьку як третю мову після англійської та французької (у готельній справі знання якомога більшої кількості мов є тільки додатковою перевагою), а ось обов’язкове стажування проходити у франкомовній частині з метою узагальнення та систематизації знань з французької та отримання потрібної мовної практики.
Практика важливіша за теорію
Тим, хто бажає отримати освіту в Швейцарії за фахом готельний/ресторанний менеджмент або туризм, вступні іспити, як такі, складати не потрібно. Тим не менш, тим, хто поступає до бакалаврату чи магістратури, обов’язково буде необхідно скласти іспит з англійської IELTS чи внутрішній іспит школи (деякі учбові заклади проводять власне тестування для визначення рівня володіння мовою у абітурієнта). Строк навчання за фахом для тих осіб, які вступають одразу після школи, складає 3 роки, а для тих, хто вже має вищу освіту та вступає до магістратури – 1 рік.
Стажування проводиться щорічно та є невід’ємною частиною учбової програми. Більш того, це – можливість для студентів заробити свої перші гроші самостійно, оскільки за стажування платять, а оклад практиканта зазвичай складає не менше, ніж 2200 франків на місяць. Учбовий заклад докладає максимум зусиль для того, щоб знайти студенту роботодавця, у якого він буде проходити стажування. Відомі школи готельного менеджменту завжди проводять виставки вакансій та інші заходи, на яких студент може «показати себе» та переконати роботодавця прийняти його на стажування. Дуже часто працелюбним та амбітним студентам вдається отримати навіть по дві або три пропозиції щодо стажування від різних роботодавців після відвідування такого ярмарку вакансій.
Чому це унікально та що робити далі
В першу чергу, ця освіта якнайкраще підійде тим, хто не бажає проводити час у бібліотеці, перечитуючи десятки статей та книжок, по ночах «зубрити» теорію, постійно готуватися до виснажливих іспитів, писати довгі роботи з натяком на науку. Ні, ми в жодному разі не кажемо, що навчаючись за програмою індустрії гостинності, вам не доведеться вчитися. Доведеться, ще й як! Денні заняття будуть дуже насиченими, і ви обов’язково будете валитися з ніг від втоми. Проте, не доведеться засиджуватися у бібліотеках, пізнавати глибини теорії та до ночі виконувати домашні завдання. Іншими словами, навчання у Швейцарії на спеціаліста з готельного чи ресторанного менеджменту не є виснажливим, навчальні програми розроблені практиками для практиків, тут немає звичного університетського академічного навантаження, оскільки у зазначеній сфері воно геть недоречне. Власникам готелів не потрібна наука, їм потрібні професійні менеджери, лідери, які досконало знають справу тому, що почали свій шлях біля стійки ресепшену та мають уяву, як це все працює.
Подальша кар’єра випускників може бути різною: випускників престижних швейцарських та міжнародних іспитів вже на протязі 13 років.