Вища освіта у США
Вищу освіту у США можна отримати в чисельних вищих учбових закладах, які відрізняються один від одного за різними ознаками. Загальна умова для вступу – наявність у вас чи вашої дитини документу про закінчення середньої школи (диплому), або вдало зданий тест «GED».
Американські учбові заклади поєднують у собі традицію британських коледжів та континентальних університетів. Тому, вам буде корисно дізнатися, що учбові заклади, кінцева мета яких – отримання студентами диплому бакалавра, звуться коледжами. Група з кількох коледжів або факультетів може являти собою університет, навчальний курс якого орієнтований на отримання студентами дипломів бакалавра, магістра або наукового ступеню доктора. Напевно, саме через ці особливості, навіть самі американці не завжди в змозі провести чітке розмежування між коледжами та університетами.
Американські університети та коледжі бувають приватними та державними (або суспільними). Державні заклади можна поділити на:
- науково-дослідні, в яких, окрім навчання на бакалавра, акцент ставиться на наукових дослідах та викладанні, та
- Land Grant University (заклади, розташовані на земельній ділянці, подарованій державою) або Sea Grant University (з «морською дотацією»), в яких особлива увага приділяється прикладним знанням в сільськогосподарський сфері та в галузі інжинірингу.
Унікальність освітньої системи в США
Від українських вищих учбових закладів американські відрізняються певними особливостями, в тому числі, і системою оцінок. Напевно, найголовніша відмінність – широка різноманітність предметів, що вивчаються, академічних програм та наукових ступенів.
У деяких невеликих коледжах пропонується чотирирічна програма з загальноосвітніх дисциплін, по закінченні якої видається диплом бакалавру. У великих американських університетах загальноосвітні дисципліни вивчаються на молодших курсах. Студенти старших курсів вивчають загальноосвітні предмети разом з профільними дисциплінами, такими, як бізнес, математика, техніка, наука, інжиніринг, вступ до медицини, образотворче мистецтво та дизайн. У США є можливість отримання післядипломної освіти, по завершенні якої студенту надається певний ступінь у вищеперелічених та інших сферах. Крім того, у подібних учбових закладах існує можливість отримання комбінованого ступеню (бакалавр/магістр), коли, наприклад, звична програма, що розрахована на шість або вісім років навчання, скорочується до 6-ти років. Подібні програми користуються особливою популярністю серед студентів, які вивчають педагогіку, право, медицину чи бізнес.
Додаткові форми освіти у США
В Америці, окрім іншого, існують спеціалізовані професійні заклади та громадські коледжі, в яких диплом бакалавра не видається.
Спеціалізовані заклади пропонують курси у таких галузях, як комп’ютерні технології, дизайн одягу, косметологія, фізіотерапія, бізнес-дослідження, образотворче мистецтво, фотографія, театральне мистецтво, аудіо- та відеотехнології.
У громадських коледжах, що відомі як технічні або коледжі нижчого ступеню, пропонується дворічний учбовий курс у всіх сферах, починаючи від філософії та закінчуючи початковою медициною. Через низьку, порівняно із чотирирічними навчальними закладами, вартість навчання у даних коледжах, в них здобуває освіту близько 40% усіх американських студентів. Після закінчення зазначених коледжів випускники отримують ступінь молодшого спеціаліста, що дає їм можливість або перенести академічні кредити до учбових закладів із чотирирічною програмою та, відповідно, довчитися 2 роки, які залишилися, там, або відразу розпочати трудову кар’єру у багатьох галузях, де не вимагається чотирирічна учбова програма. Загалом у США налічується 1200 подібних дворічних коледжів.
Управління вищими учбовими закладами
Вищі учбові заклади США мають особливу форму управління, чим відрізняються від їх закордонних аналогів. Одні з них є автономними організаціями із самоуправлінням. Інші відносяться до федеральних, державних чи урядових закладів. Треті мають релігійну приналежність. Тим не менш, більшість учбових закладів функціонує як приватні, неурядові заклади.
Американські ВНЗ, як правило, мають свого президента та/або ректора, який займається вирішенням адміністративно-фінансових питань. Президент та ректор є підзвітними раді піклувальників учбового закладу. У такій системі за академічні питання відповідають декани, проректори та заступники президента. Через відсутність центрального Міністерства освіти у США, учбовий план визначається кожним учбовим закладом самостійно.
Проте, в Америці є приватні агенції з акредитації, що працюють на державному та/або регіональному рівні. Ці агенції встановлюють освітні стандарти та надають учбовим закладам певний акредитаційний рівень. Варто зазначити, що, хоча акредитація для учбових закладів не є обов’язковою, отримати студентську візу можуть тільки ті абітурієнти, які вступають до акредитованих ВНЗ.
Вартість навчання в учбових закладах США складає, щонайменше, декілька тисяч доларів на рік: у більшості приватних закладів вона може перевищувати 20 000 $ на рік, у державних школах – 2 000-10 000 $. Однак, це та інвестиція, що буде приносити вам дивіденди протягом усього життя.
Високу якість освіти в однаковій мірі забезпечать як приватні, так і державні ВНЗ, а американська система навчання подарує вам не тільки академічний досвід, а ще й безліч культурних пригод.
Ми завжди зможемо підібрати вам саме той навчальний заклад, що найкраще відповідає вашим очікуванням. Звертайтеся до Tower Group, і ви залишитесь задоволені!