Підготовка до іспитів
Курси англійської
Імміграція
Тільки Telegram
Мова:

Вища освіта у Італії

Італія – дуже популярна країна, в тому числі, й серед абітурієнтів. Саме тут розташований найстаріший університет Європи – Болонський, заснований на початку XI століття. У міжнародному рейтингу QS World University Rankings 12 вузів Італії входять в ТОП-500, а це чимало. Помірні розцінки, висока якість і загальна доступність вищої освіти, старовинні академічні традиції, можливість поєднувати навчання з періодичними туристичними «забігами» по численних визначних пам’ятках цієї країни, комфортність її для молоді – все це заохочує до Італії близько 35 тисяч іноземних студентів на рік. Найбільш популярні вузи та факультети за напрямами, пов’язаними з дизайном, архітектурою, модою та мистецтвом.

Італія
Розташування: Італія, м. Неаполь
Початок навчання: жовтень, січень, квітень, червень
Тип: Приватний

Організація системи  вищої освіти в Італії

В Італії розташовано багато старовинних університетів, які справили великий вплив на розвиток європейської культури, в цілому. Це і Болонський, і Пізанський, і римські Тор Вегата і Ла Сапієнца, і Туринський, і Флорентійський учбові заклади. Мають велику популярність університет і політехнічний інститут в Мілані; останній входить у десятку найкращих вузів в галузі архітектури та дизайну. До того ж, університети в Падуї, Брешії, Трієсті, Бергамо та інших містах теж надають студентам чудовий рівень освіти.

Організація вищої освіти відповідає положенням Болонського процесу. Вона є триступеневою:

 1. бакалаврат;
 2. магістратура;
 3. докторантура.

Навчання на бакалавраті триває 3-4 роки, ще два роки доведеться присвятити магістратурі.

За деякими галузями право на роботу за фахом надає лише закінчення магістратури: це, наприклад, медицина, архітектура, фармацевтика. Також існують професійні галузі, де навчання в магістратурі спрямоване на науково-дослідну роботу. Для академічної кар’єри та найбільш успішного працевлаштування слід написати дисертацію і отримати звання доктора наук.

Навчальний рік в одних вузах складається з двох семестрів, інші університети ділять рік на 3 або 4 семестри.

Ті, хто вже навчався в російському або українському вузі, змушені будуть звикати до особливостей італійської системи. По-перше, в Італії приймають абітурієнтів після 12 років навчання, тому доведеться «дібрати» рік, якого бракує,  в будь-якому місцевому вузі або середньо-спеціальному закладі. Крім того, слід дізнатися, які саме вимоги до абітурієнтів висуває той вуз, який ви обрали, оскільки кожен учбовий заклад має власну специфіку. По-друге, в Італії студенти почуваються досить вільно. Вступні іспити у більшості вузів відсутні, складати потрібно тільки іспит з мови (італійської або англійської), але не для всіх. Якщо у вас є сертифікат CILS про володіння мовою на рівні В2, від складання іспиту ви звільняєтесь. Студентам дозволено працювати до 20 годин на тиждень, облік або контроль відвідування лекцій відсутній. Кожен студент самостійно обирає, який іспит в яку сесію складати. Здавалося б – за таких умов вчитися дуже просто, але іноді ця воля обертається проти студента, це помітно у статистиці: вузи закінчує лише близько 70% студентів. Вважається, що навчання потрібне власне студенту, до того ж, в Італії престиж вищої освіти надто високий.

Ще одна особливість італійської вищої освіти – організація іспитів. Вони складаються частіше в усному форматі та без білетів, але студент має бути готовим відповісти на будь-яке запитання.

Деяких абітурієнтів бентежить необхідність знання італійської. Але майже всі вузи Італії проводять навчання двома мовами – італійською та англійською, тобто, це не проблема. Якщо ж ви не знаєте жодної з цих мов, при кожному вузі є спеціальні курси.

Переваги вищої освіти в Італії

Репутація і переваги численних італійських вузів привертають безліч вступників. Головні «магніти» для абітурієнтів – це:

 • відносно низька вартість навчання (приблизно до 10 000 євро на рік в приватних вузах);
 • стипендії для студентів;
 • високий рівень викладання;
 • висока самостійність студентів, які можуть обирати і додаткові предмети, і періодичність складання іспитів;
 • можливість навчатися як італійською, так і англійською;
 • гнучкість і варіативність навчальних програм;
 • можливість підробляти;
 • безпечне життя, сприятливий клімат і велика кількість туристичних пам’яток Італії.